צריך לדעת ממי להתגרש ולא עם מי להתחתן!!

צריך לדעת ממי להתגרש ולא עם מי להתחתן!!

לא פעם שמעתם את המשפט הזה אני בטוחה, אני עצמי הגיתי אותו בפני לקוחות לא פעם שכן רבים המקרים שזוג אשר מחליט להתגרש אחד מהצדדים משנה את חברבורותיו כאילו היה נמר.

אנחנו נישאים בקול ששון ובתרועה, מוציאים אלפי שקלים אם לא מאות על מסיבת הנישואין ומקווים כי נחייה זה לצד זה באושר ובעושר עד עצם היום הזה.

שבים לבית המלון ולאחר מכן טסים לירח דבש באיזה מקום אקזוטי ומהמם על כדור הארץ ובסוף חוזרים הביתה, השגרה זוחלת לה אט אט מתחת לדלת מבלי שנרגיש ואפילו נשמע את קול צעדיה.

יחד עם השגרה זוחלים להם אט אט הילדים, ההתחייבויות לחשבונות הבית, למשכנתא , וכל אלו נוגסים בקשר הזוגי שלנו ביס ביס מבלי שיכאב ומבלי שנרגיש ואפילו צביטה אחת קטנה.

לפתע, וכרעם ביום בהיר אנחנו מגלים שהשתעבדנו ואנחנו, הזוג היפה שעד לא מזמן בילה וזמנו היה בידו הפך לעבד, אנחנו מגלים שהשגרה והילדים מנהלים אותנו והזוגיות שלנו ממש כמו הדינוזאורים… נכחדה.

הזמן עושה את שלו ואנחנו כבר נושקים לגיל 40 והנה מגיע המשבר שאותו חלקם מצליחים לצלוח וחלקם מגיעים למשרדי הקט והצנוע.

המון פעמים אני פוגשת זוגות ושואלת אותם מדוע הם רוצים להתגרש? לא תמיד אני מקבלת תשובות משביעות רצון ולפעמים בני הזוג עצמם לא יודעים מה לענות.

אז נכון אני לא מטפלת זוגית אני עורכת דין לענייני גירושין אבל אני גם אדם פרטי וכאדם פרטי אני נשואה ונמצאת במערכת יחסים שנים רבות ויש לי כמה טיפים נפלאים לכן הנשים ובשבילכם הגברים כי הרי משבר גיל הארבעים לא פוסח על מי מאיתנו ואלו שטרם גיבשו החלטה אם להתגרש או לא שבו מול המסך, הקדישו כמה דקות לא בשבילי, בשבילכם!!

  1. בן הזוג שנישאתם לו מצא חן בעינכם בתחילת הקשר והייתה שם אהבה היא לא נמוגה היא פשוט דעכה.
  2. זוגיות היא עבודה קשה, צריך לתחזק אותה כל יום, כל שבוע, כל חודש, כל שנה.
  3. פעם בשבוע עשו לכם הרגל קבוע להניח את הכל ולצאת החוצה לבד, מסעדה, סרט, הצגה, ולמי שידו אינה משגת… שיצא להליכה!!
  4. פעם בחצי שנה סעו לסוף שבוע, חו"ל, צימר, בית מלון , ולמי שידו אינה משגת… שיצא לקמפיינג בטבע… הכל נהדר כשאתם לבד.
  5. התעניינו האחד ביומו של השני גם אם זה לא הכי מעניין בעולם, עצם ההתעניינות נותנת הרגשה נפלאה לצד שמתעניינים בו.
  6. התקשרו האחד לשני פעם ביום ואפילו ביומיים רק להגיד…. אני חושבת עליך, אוהבת אותך, מתגעגעת והפוך.
  7. בערב, אחרי יום עמוס של עבודה, סידורים ילדים, בוסים מעצבנים, לקוחות מופרעים סיימו עם הילדים ושילחו אותם לחדרם לא משנה באיזה גיל…. הסלון שלכם מהשעה 21:00 נקודה!!!
  8. מידי פעם קנו אחד לשני מתנה קטנה ולמי שידו אינה משגת… שיביא פרח מגינת הבניין.
  9. פעם בשנה צאו לנופש עם הילדים כמשפחה וכמקשה אחת תנו למשפחה שהקמתם לזרום בעורקיכם ולהרגיש כי זהו ניצחונכם הקטן על אימת השגרה.
  10. ולסיום זכרו שלפרק את התא המשפחתי זה המוצא הקל ביותר, לשמר את הזוגיות ולשמר את התא המשפחתי זו עבודה קשה אך אין כל ספק ששכרה בצידה והילדים? הילדים תמיד לוקחים אותנו כדוגמא! כן, גם שמדובר בזוגיות שלהם עצמם!

אם צלחנו את עשרת הטיפים ואנחנו עומדים במשימות יגיע השלב שבו נסיים לשלם את המשכנתא, הילדים יעזבו את הקן ונישאר לבד.

ועכשיו אחרי שאנחנו לבד אנחנו יכולים לעשות מה שאנחנו רוצים, לנסוע לא רק לסוף שבוע אלא לחודש… הסלון שלנו 24/7 ולא רק מהשעה 21:00 בלילה, אנחנו מפסיקים להיות עבדים והופכים חזרה להיות אותו זוג צעיר שרק התחתן וכל זמנו היה בידו, רק שעכשיו אנחנו אוהבים ולא מאוהבים, מוקירים, מעריכים וכל זמננו בידנו!!


האמור לעיל אינו מהווה חוו"ד משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי הולם.
כותבת המאמר: עו"ד יעל אדר , עוסקת בדיני המשפחה.
בכל שאלה ניתן לפנות לטל' 050-2592500 או לפנות במייל – yaeladarlawoffice@gmail.com

דילוג לתוכן