מינוי אפוטרופוס

אפוטרופוס הוא מי שאמון על ניהול חייו של אדם אחר, אשר אינו כשיר משפטית לקבל החלטות עבור עצמו. לצורך מינוי אפוטרופוס, יש להגיש בקשה לבית המשפט לענייני משפחה ועליה להיות מגובה בראיות כי אותו אדם עבורו מבקשים למנות אפוטרופוס, איבד את כשירותו לנהל את ענייניו. מכיוון שמדובר בנטילת עצמאותו של אדם, חובת ההוכחה על מבקש המינוי היא גדולה וביהמ"ש לא ייעתר לה אם מצא שישנן חלופות אחרות הפוגעות פחות בחירותו.

הליך של מינוי אפוטרופוס הוא מאוד מורכב, הן מבחינה משפטית והן מבחינה רגשית. על כן, הוא מצריך מומחיות בנושא וניסיון, לצד יכולת הכלה ואמפתיה. עורכת הדין יעל אדר מתמחה בתחום דיני המשפחה עשרות שנים ומייצגת בהליכי אפוטרופסות באופן שוטף. מלבד היותה עורכת דין, יעל אדר היא גם מגשרת במקצועה ועל כן, לצד הטיפול המשפטי המיומן, מקבל הלקוח גם מעטפת תמיכה אשר תאפשר לו להתמודד עם מחלוקות בין בני המשפחה וקשיים אחרים שנלווים לא פעם להליך זה.

חשוב לציין, כי כיום קיימת אפשרות לערוך ייפוי כח מתמשך, במסגרתו אנו ממנים מבעוד מועד את מי שאנו בוחרים שינהל את ענייננו אם וכאשר לא נוכל לעשות זאת. באופן הזה, ניתן למנוע מהמשפחה בעתיד את הצורך להגיש בקשה למינוי אפוטרופוס. עו"ד יעל אדר מוסמכת לערוך ייפוי כח מתמשך ובעלת ניסיון וידע רב בנושא. הנכם מוזמנים לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי ותקבלו בשמחה מענה על כל שאלה.

אפוטרופוס לדין - אפוטרופא לדין

אפוטרופא לדין – היא עורכת דין רגילה שעברה הכשרה מיוחדת והיא ממונה בד"כ כאשר יש מחלוקות בענייני ילדים בבתי המשפט וכאשר בית המשפט רוצה לדעת (עד כמה שניתן מהר) מה מצבם של הילדים.

צוואות וירושות