יפוי כוח מתמשך

לכולנו יש חששות מהעתיד, אך יש גם צעדים שאנו יכולים לנקוט כדי להיות שקטים יותר. עריכת ייפוי כח מתמשך הוא בראש הרשימה, באמצעותו, רשאי כל אדם לקבוע מי ידאג לנהל את ענייניו כאשר הוא לא יוכל לעשות זאת עבור עצמו.

על פי החוק, חובה לערוך ייפוי כח מתמשך באמצעות עו"ד אשר קיבל הסמכה מיוחדת לכך מטעם האפוטרופוס הכללי. עורכת הדין יעל אדר מוסמכת לערוך ייפוי כח מתמשך וצברה ניסיון רב בתחום. בזכות מומחיותה בדיני משפחה, מקבל הלקוח מעטפת משפטית מלאה הכוללת ייעוץ מקיף בדבר ייפוי כח מתמשך והשלכותיו, לצד חשיבותם של מסמכים משפטיים משלימים לו כגון צוואה והסכם ממון.

ייפוי כח מתמשך הוא חלופה למינוי אפוטרופוס, הליך שבו בית המשפט הוא זה הממנה את מי שיכנס בנעלינו, הוא קובע את סמכויותיו ומשמונה, מוטלת על האפוטרופוס חובת דיווח מקיפה. בשונה מכך, במסגרת ייפוי כח מתמשך אנו קובעים מי יהיה מיופה הכח שלנו ועל איזה תחומים הוא יהיה אחראי. מעבר לזאת, נוכל אף לרשום במסמך הנחיות ברורות עבורו כיצד לקבל החלטות בשמנו. לצורך חתימה על ייפוי כח מתמשך יש לפנות לעו"ד אשר עבר הכשרה בנושא ובשונה ממינוי אפוטרופוס, כאן ביהמ"ש כלל אינו מעורב.

עו"ד יעל אדר עומדת לרשותכם ותשמח לערוך יחד אתכם ועבורכם ייפוי כח מתמשך אשר ייתן לכם ראש שקט. עריכת מסמך זה גם תחסוך לילדכם את הצורך בעתיד לפנות לביהמ"ש לשם מינוי אפוטרופוס ובכך תקלו מאוד גם עליהם.

דילוג לתוכן