גירושין בעידן הפייסבוק. זהירות…

גירושין בעידן הפייסבוק. זהירות…

זהירות פייסבוק

גירושין בעידן המודרני הוא תהליך שצריך להתבצע בזהירות רבה.
לאחר חשיבה ארוכה וימים רבים לא שינה החלטת להתגרש, פנית לעורך דין המתמחה בדיני האישות ופתחת בהליכים משפטים… נפלא!
יחד עם זאת חיי החברה שלך והפרסומים בפייסבוק ובשאר המדיות החברתיות נשארו בעינן ואתם ממשיכים לפרסם;

כשאתם מפרסמים בפייסבוק, אתם מציינים הרבה פעמים היכן ביליתם, עם מי ביליתם, כמה זה עלה לכם, מה קניתם ועוד פרסומים אישיים אחרים. כשאתם לא בתהליך גירושין זה יכול להיות לגמרי בסדר, אבל כשאתם כן בתהליך כזה, לפעמים היה טוב לו פרטים אלה היו נשארים בגדר סוד.

וכל כך למה? כי כשאתם במהלכו של תהליך גירושין, פרסומים שלכם בפייסבוק יכולים להזיק לכם ולפעמים גם לגרום לכם להפסיד את התביעה ו/או להתפשר בהסכם רע מאד.

איך פרסום בפייסבוק יכול לטרפד עבורכם את הסכם הגירושין?

הליכי המשפט בישראל הם מיסודם הליכים פומביים וכל אדם יכול להיכנס בשערי אולם המשפט לשבת ולצפות על השופט עורכי הדין ולקוחותיהם, אך במצבים מסוימים מתנהלים הדיונים ב"דלתיים סגורות" כמו למשל בבית המשפט לנוער, בבית המשפט לענייני משפחה כל זאת בשל המושג החשוב "צנעת הפרט". אך לא זה המקרה הוא כאשר מדובר בפרסומים בפייסבוק ובמדיות החברתיות, שכן כל פרסום שאתה מפרסם יכול לעלות על הניר ולשמש כנגדך בהליכים משפטיים.

כך למשל, כאשר מצד אחד גבר הנמצא בתהליך גירושין טוען בכתב ההגנה כי אין ביכולתו לשלם מזונות בגובה הנדרש על ידי האישה ומצד שני הוא מפרסם בפייסבוק רכישה יקרה ו/או טיול לחו"ל – בית המשפט עלול לפסול לחלוטין את טענותיו;

כאשר מצד אחד אישה מפרסמת את בן זוגה החדש תוך שהיא נמצאת בעיצומם של הליכי גירושין – הדבר יכול להביא לכך שבית המשפט יפרש זאת כבגידה, וכך היא עלולה להפסיד הרבה מאוד כפסים.

יש עוד אלפי דוגמאות שממש יכולות לשנות את פני התביעה לרעת המפרסם, ולכן, אם אתם בתהליך גירושין או חושבים על תהליך כזה – כדאי מאוד להיזהר.

זכרו היטב שהשימוש בפייסבוק הינו ראיה קבילה בהליך משפטי הן בבית המשפט לענייני משפחה והן בבית הדין הרבני. לכן, אם אתם נמצאים בהליכי גירושין ו/או שאתם חושבים להתגרש בדקו היטב מה פורסם בדף שלכם בשנתיים האחרונות ובדקו היטב מה אתם עומדים לפרסם בעתיד.

עורכי דין רבים מבצעים במדיה החברתית בדיקה ראשונית של בן/בת זוגו של הלקוח שהם מייצגים ומשם נלקח מידע רב המשמש את עורך הדין כנגד בן/בת הזוג של הלקוח שלהם ולכן רצוי מאד שמהלך הליך הגירושין תמעיטו לפרסם ולהנציח כל מאורע חגיגי שעלה לכם כסף רב כי לעולם אין לדעת מה תהא המשמעות שלו בעיני הצד השני ובטח ובטח אין לדעת מה תהא המשמעות של אותו הפרסום בעיני השופט היושב בדין.

לקבלת מידע נוסף אודות פרסום ברשתות חברתיות בהליכי גירושין ולקבלת ליווי צמוד בתהליך – צרו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם. 


האמור לעיל אינו מהווה חוו"ד משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי הולם.
כותבת המאמר: עו"ד יעל אדר , מומחית לדיני המשפחה.
בכל שאלה ניתן לפנות לטל' 050-2592500 או לפנות במייל – yaeladarlawoffice@gmail.com