הסכם ממון

מהו הסכם ממון?

עומדים להתחתן או חיים יחד כידועים בציבור? הלוואי שהאהבה תמיד תפרח, אך בד בבד כדאי לערוך הסכם ממון, על מנת למנוע סכסוך עתידי בענייני רכוש במקרה של פרידה. במאמר זה אספק לפחות על קצה המזלג את כל המידע אודות הסכם ממון, אשר בשנים האחרונות זוגות רבים בוחרים לחתום עליו.

כמומחית בדיני משפחה וגירושין, ערכתי הסכמי ממון רבים ואני מביאה עמי ניסיון מקצועי עשיר. בזכותו, אני יוצרת עבור כל זוג המגיע אלי, את ההסכם המדויק עבורו, בהתאם לצרכים שלו ולנסיבות חייו. כך, אם יהיה צורך להפעילו בעתיד, יגשים ההסכם את מטרתו ויאפשר לבני הזוג לבצע את הפרדת הרכוש ביניהם באופן פשוט וללא מחלוקות מהותיות.

לצד ההיבט המשפטי, להסכם ממון ישנו גם היבט רגשי מאוד משמעותי ולעיתים קרובות, נושא זה מעורר קושי בין בני הזוג. לכן חשוב כי עורך הדין המלווה אותם ייתן לכך מענה. כמגשרת, אני יודעת כיצד לנהל עם בני הזוג את השיח על הסכם ממון ולדאוג להסכם הוגן אשר שני הצדדים יהיו שבעי רצון ממנו.

האם חובה לערוך הסכם ממון?

סרטון המסביר שאין חובה לערוך הסכם ממון
אבל אם הרכוש שמביא כל צד לשותפות אינו שווה כדי לערוך הסכם ממון. בכל מקרה כדאי להיוועץ עם עורך דין

כדאיות החתימה על הסכם ממון

סרטון הסבר על כך שכאשר רוצים להגן על רכוש במצב שערך הרכוש בין בני הזוג לא מאוזן – כדאי לערוך הסכם ממון.

האם הסכם ממון רע עבורי?

הסכם ממון חד צדדי הוא הסכם ממון המגן על צד אחד בלבד מבין שני בני הזוג. הסכם ממון שכזה הוא בעייתי ומומלץ להיוועץ עם עורך דין לפני החתימה עליו.

אם עולה בכם השאלה מדוע להתמודד היום עם תרחיש שייתכן ולא יקרה כלל, אשיב כי במרבית הליכי הגירושין, בני הזוג אינם מסכימים על אופן חלוקת הרכוש ומנהלים על כך מאבק בערכאות. המשמעות עשויה להיות הליך גירושין ארוך ויקר מאוד. אולם אם בני הזוג ערכו הסכם ממון וחלילה ייפרדו, הרי שפן זה כבר הוסדר והליך הגירושין יוכל אפוא להתנהל בצורה קלה יותר. יתרון נוסף הוא כי הסכם ממון מאפשר לצדדים לבחור כיצד לחלק את הרכוש ביניהם והם אינם כפופים להסדר איזון המשאבים שבחוק.

אל תפחדו לערוך הסכם ממון אפילו אם נדמה שזה אולי "קצת מעליב" או "לא רומנטי במיוחד"; דעו שהסכם ממון הוא למעשה תרופה מקדימה לכל "מלחמות הגירושין" הידועות לשמצה.

האמור לעיל אינו מהווה חוו"ד משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי הולם.

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה בנושא הסכם ממון צרו קשר
בטל' 050-2592500 או דרך האתר.

דילוג לתוכן