גירושים בהסכמה

גירושים בהסכמה – בהחלט אפשרי!

הרבה מאוד זוגות אשר מחליטים לפרק את התא המשפחתי ולהתגרש, חוששים מהמלחמה שתגיע, בדרך כלל על חלוקת הרכוש ועל ראיית הילדים. אבל, זה בכלל לא חייב להיות ככה. אפשר להגיע למצב של חתימה על הסכם המסדיר גירושים בהסכמה, ואז בכלל לא להגיע לבית הדין ולסדר את הדברים בצורה בוגרת ונעימה – ממש כמו שכולם היו רוצים.

איך מגיעים למצב של גירושים בהסכמה?

האמת היא שזה בכלל לא בשמיים. אם מחליטים להיפרד ואם הפרידה מקובלת על שני הצדדים, כל מה שצריך לעשות הוא להגיע להסכמה לגבי הנושאים המרכזיים בתהליך הגירושין: הסדרי הראייה של הילדים, מזונות אישה וחלוקת הרכוש. טוב, זה לא באמת פשוט, אבל אם מטרת שני הצדדים היא להגיע לפרידה ולעשות את זה כמה שיותר מהר, עם ליווי צמוד של עורך דין לענייני משפחה המתמחה בתחום הגירושין – זה בהחלט אפשרי.

גירושים בהסכמה

מה חשוב לדעת לפני שחותמים על הסכם?

לפני שמגיעים לשלב של עריכת הסכם גירושים בהסכמה, חשוב מאוד לשים לב לכמה דברים חשובים:

  1. כל המידע אודות כל ההון והנכסים – חשוב מאוד להגיע לשלב החתימה על הסכם גירושים כשיודעים בדיוק איזה רכוש שייך למי וכמה הון מצטבר יש לכל אחד מהצדדים. חשוב להצהיר בפני עורך הדין שלא מסתירים שום הון מבן/בת הזוג, שאין שום נכס בחו"ל ושכל הקלפים מונחים כשהם גלויים על השולחן.
  2. הרצון מול היכולת – גם אם שני הצדדים רוצים להיות הורים במשרה מלאה של הילדים, חשוב מאוד לא להתעלם ממה שהם באמת יכולים. אחרי הכל, אבא שיש לו קריירה מחייבת המצריכה את שהותו בחו"ל מספר פעמים בשנה ואת הישארותו במשרד עד שעות מאוחרות מדי יום – לא באמת יכול לקיים משמורת משותפת על הילדים עם אשתו לשעבר.
  3. הוגנות – נכון שיש בישראל חוק דמי מזונות אשר לפיו יש לנהוג, אבל אם יש לאם הוצאות שהן מעבר להוצאות הסטנדרטיות או חוג שהילדים מאוד רוצים – האב יכול לבוא לקראת ולהציע לשלם קצת יותר מזונות.

על מנת שכל אלה יתקיימו, חשוב מאוד לעבור את כל התהליך בליווי צמוד של עורך דין גירושין. אמנם, אפשר שעורך דין אחד ילווה את התהליך כולו וייצג את שני הצדדים, אבל הניסיון מראה שעדיף שלכל אחד מבני הזוג יהיה עורך דין, אם רוצים להגיע לחתימה על הסכם גירושים בהסכמה, שנכון לשני הצדדים.

אז אם גם אתם רוצים להגיע למצב של חתימה על הסכם גירושים שמקובל על שניכם, הצטיידו בעורך דין שאתם סומכים עליו ובלא מעט סבלנות ואורך רוח, ואין ספק שאם באמת תרצו – גם אתם תראו שזה אפשרי.

לקבלת מידע נוסף אודות הסכם גירושים בהסכמה ולקביעת פגישת ייעוץ ראשונית צרו קשר בטל' 050-2592500 או דרך האתר.

האמור לעיל אינו מהווה חוו"ד משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי הולם.

דילוג לתוכן