אל תתלונני סתם

אל תתלונני סתם

עורכת דין גירושין בכפר סבא

תלונות שווא הינה תופעה מוכרת אם כי הרסנית בהליכי גירושין, כאשר זוג מחליט להתגרש והמחלוקות ביניהם מגיעים לכדי שנאה תהומית והעוינות גבוהה האחד כלפי השני רבות הפעמים בהן מוגשות תלונות שווא למשטרת ישראל.

מטרת התלונות היא הוצאת הבעל מהבית והפעלת לחץ על הנידון לוויתורים משפטיים כאלו ואחרים, כאשר אישה מתלוננת כמעט באופן גורף מורחק הבעל מהבית ובמקרים קיצוניים התלונה אף מביאה למעצרו.
משטרת ישראל אינה ערוכה לבדיקת אמיתות התלונה ואין לה את המשאבים לכך לכן בשל העובדה כי משטרת ישראל אינה מוכנה לקחת סיכון שמא התלונה הינה אמתית היא מרחיקה את הבעל מדירת הצדדים.

הרחקת הבעל מהבית אינה לצמיתות ולמשטרת ישראל יש את הסמכות להרחיק למספר מוגבל של ימים ולכן נשים רבות מבקשות את עזרתו של בית המשפט ומגישות בקשה לצו הרחקה ואז לבית המשפט יש סמכות נרחבת יותר מזו של משטרת ישראל.
הגשות של תלונות שווא היה חולי חברתי לפחות בעיני שכן רבות הנשים שיש להן סיבה אמתית וממשית להגשת תלונה במשטרה והן אינם עושות זאת בשל חשש ופחד אמתי מהבעל המכה והאלים, זאת ועוד הגשת תלונות שווא כנגד הבעל אינה גורמת לבעל להתגמש ו/או לוותר על רכוש לטובת האישה נהפוך הוא במקרים של תלונות שווא הסכסוך רק הולך ומחריף והבעל עומד על שלו ואינו מוכן לשום ויתור ו/או פשרה.

כאשר מוגשת תלונת שווא רצוי מאד להכין את הקרקע להוכחת העובדה שלא היה ולא נברא, רצוי להצטייד במכשיר הקלטה ולהקליט את האיומים בדבר הגשת תלונה במשטרה, את הפרובוקציות שמתרחשות בטרם הגשת התלונה וכו', רצוי לאסוף ראיות ממשיות לעובדה שמדובר בתלונת שווא שהוגשה רק בשל היות הצדדים בעיצומו של הליך גירושין ועוד ועוד.
בכל מקרה בו סכסוך גירושין מגיע לכדי הגשת תלונת שווא רצוי מאד להיוועץ עם עו"ד שעוסק בתחום דיני המשפחה ובתחום הדין הפלילי במקרה שבו בעקבות הגשת התלונה מוגש כתב אישום אשר ינחה את המבקש כיצד לפעול במקרים של החרפת היחסים והרעת הסכסוך בניכם.

————————————————————————————————–
האמור לעיל אינו מהווה חוו"ד משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי הולם.
כותבת המאמר: עו"ד יעל אדר , עוסקת בדיני המשפחה.
בכל שאלה ניתן לפנות לטל' 050-2592500 או לפנות במייל – yaeladarlawoffice@gmail.com

דילוג לתוכן